Kategoriler

Sıcak ve soğuk içecekler

Çay keyfi

Şubat 8, 2015

IMG_8165Çay,  birçok kişinin olduğu gibi benim de en sevdiğim sıcak içeceklerden biridir. Sabah kahvaltısında,  akşamüstü saatlerinde mis gibi çayı yudumlamak kadar keyifli bir şey yok gibidir. Çay keyfi benim için çok önemli olduğundan bu bölümde , yaptığım keyifleri sizlerle paylaşmak istedim.

IMG_5469

Çayı ince cam bardakta içmeyi severim. Yaz aylarını Bodrum Gündoğan’daki evimde geçiririm. Burası enerji depoladığım huzur yuvamdır. Terasımda içtiğim bu çayın da keyfi bir başkadır.

çay

Akşamüstleri çayımı yalnız içmekten hoşlanmam. Yanında mutlaka bir arkadaşı olmalı. Çay saatleri için tatlı arkadaşları kurabiye ve kekler kategorisinde bulabilirsiniz.

çaykey

Kahvaltı sonrası son çayımı limonlu içmeye bayılırım. Konuklarımla beraber, Bodrum’daki bahçemden topladığım küçük limonlar çayımıza ayrı bir lezzet kattılar.

çk

Bu çayım da Bodrum Gündoğan Peynirçiçeği pansiyonunda çok sevgili dostlarımla içtiğim çaydır. Aslında çay bahane, dostlar şahane .

çk1

Poşet çayları hiç sevmem. Üreticiler darılmasınlar, onlardan hiç çay tadı alamam. Çay dediğin yaprak olacak, demlikte mis gibi demlenecek, içtiğinde kokusu  ve tadı damağımızda kalacak.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*