Kategoriler

Et Yemekleri

Köfte Sunumları

Kasım 22, 2014

Köfte en sevdiğim yemektir. Bu yüzden köfte yaptığım zaman onları değişik şekillerde süsler, keyfime keyif katarım. Burada, hazırladığım köftelerden birkaç sunum örneği verdim. Beğeneceğinizi umuyorum.

IMG_2007

Bu sunumda köftelerimi domates dilimleri eşliğinde servis ettim. Domates dilimlerini köftelerin etrafına dizerek çiçek görüntüsü verdim.

IMG_5131

Bu sunumda, kızarmış domates dilimlerinin üzerine, çiçek kalıpla kesip kızarttığım patates dilimlerini yerleştirdim.

IMG_0666

Bu sunumda, patatesleri çok ince kesip kızarttım. Onları etrafında döndürerek gül şekli verdim. Ketçap eşliğinde servis ettim.

IMG_1653

Bu sunumda, top  köfteleri , kek kalıbına koyup ters çevirerek servis tabağına aldığım şehriyeli pilav eşliğinde servis ettim.

kuş

Bu sunum, çocuklara  ve yüreği çocuk kalanlara.  İri yuvarlak  köfteleri kızartıp, havuçtan gaga,  yeşil  zeytinden göz yaparak domatesli spagetti eşliğinde servis ettim.

kalp

Bu sunumu Sevgililer gününde yapabilirsiniz. Metal, büyük kalp kalıpla kestiğim köfte ve bir boy küçük metal kalp kalıpla kestiğim patatesleri kızartarak , kızarmış biber, kızarmış patlıcan dilimi, biber salçası  ve mayonez  eşliğinde servis ettim.

izmir

Bu sunumda, küçük rulo köfteleri kızartıp, kızarmış patates ve yeşil biberler eşliğinde domates sos ile servis ettim.

IMG_5432

Bu sunumumda domatesli pilav ve mitite köfte ile güzel bir ikili oluşturdum.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*