Kategoriler

Kahvaltılar

Pastırmalı Kahvaltı Sunumlarım

Ekim 23, 2014

IMG_0282

Çarliston biberleri dip kısımlarından iki parmak kalacak şekilde keselim, tohumlarını çıkartalım. Mutfak makası veya küçük bıçak yardımıyla zikzak şekiller verelim.

IMG_0255

1 dilim pastırma ve bir dilim salamı üst üste koyarak rulo yapalım. Kestiğimiz biberin içine yerleştirip gonca gül şekli verelim.

Güveçte pastırma sucuk

IMG_2761

Domates, biber, pastırma ve sucukları doğrayalım. Az zeytinyağı koyarak birlikte soteleyelim. Sonra güveç kabına koyup 200 derece ısıya ayarlı fırında 15 dk kadar tutalım. Üzerine bol kaşar rendesi serpelim. Kaşarlarımız eridiğinde fırından çıkartıp servis edelim.

IMG_2806

Hellimli Pastırma

Hellim peynirini 1 parmak genişliğinde dilimlere ayıralım. Büyük pastırma dilimlerinin içerisine koyup saralım. Zeytinyağı veya tereyağı koyduğumuz tavamızın içinde arkalı önlü hafif kızartıp sıcak servis edelim.

fotograf

Pastırmalı Domates Dolması

IMG_0277

Pastırma, biber ve domatesleri ince doğrayalım. Çok az sıvı yağ ilavesi ile soteleyelim. Bu karışımı içlerini oyduğumuz orta boy domateslerin içlerine doldurarak 200 derece ısıya ayarlı fırında 20 dk kadar pişirelim. Fırından çıkartmadan üzerine kaşar rendesi serpelim. Kaşarlarımız eriyince çıkartıp servis edelim.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*