Kategoriler

Mezeler, Zeytinyağlılar

Karışık Kızartma Sunumları

Ekim 23, 2014

Hazırladığımız patlıcan, kabak, biber kızartmamızı çeşitli şekillerde hoş sunumlarla hazırlayabiliriz.

kızartma

Bu kızartma sunumum, davet sofralarında en çok kullandığım sunumdur. Kabak, havuç, patlıcan, kırmızı biber ve yeşil biberi aynı boyda parmak şeklinde kesip kızarttıktan sonra yuvarlak tabağın kenarına sıralı dizelim. ortasına sarımsaklı domates sos yapıp maydanoz ile süsleyelim.

IMG_4425

Bu sunumda, kızarmış patlıcan dilimlerini tabağımızın etrafına dizelim. Orta kısma kızarmış dolmalık biberleri koyalım. Hazırladığımız sarımsaklı yoğurdu dolmalık biberlerin içine dolduralım. Dolmalık biberlerin etrafına domates sosu dökelim.

IMG_4044

Bu sunumda, servis tabağının etrafına kızarmış kabak dilimleri dizelim. onların yanına az kızarmış küçük dolmalık biberleri sıralayalım. Yoğurt ve domates sosumuzu kızarmış küçük dolmalık biberlerin içine koyalım. Tabağımızın orta kısmına küp şeklinde doğrayıp kızarttığımız patlıcanları yerleştirelim.

pb

Bu sunumda, kızarmış patlıcan dilimlerimiz üzerine yoğurt veya domates soslu kızarmış biber koyalım.

pb2

Bu sunumda, kızarmış bostan patlıcanlarının üzerine yağda hafif kızartılmış domates dilimleri ve onun üzerine  kızarmış biber ve yoğurt koyalım.

IMG_8395 IMG_8396

Bu sunumda kırmızı biber, yeşil biber, kabak ve havucu ince jülyen doğrayıp kızartalım sonra aralarına süzme yoğurdu krema sıkacağı ile sıkarak şekillendirelim, böylece hoş bir görüntü el edelim.

IMG_8458

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*